Üretim Sürecimiz
Marc Chantal Çanta & Aksesuar
Marc Chantal Çanta & Aksesuar

Çanta üretiminde birçok malzeme kullanma seçeneği bulunurken gerçek kaliteden ödün vermeyenlerin ilk adresi deri çantalar olmaktadır. Gerçek hayvan derilerinin özel işlemlerden geçirilerek elde edilen derilerin kullanıldığı çanta modelleri şıklık kadar kullanışlılık ile de dikkat çekiyor.

Günümüzde yoğun olarak çanta yapımında kullanılan deri çeşitleri, dana derisi, koyun ve keçi derileri ve kuzu derileri olurken çok daha özel olarak üretilen ve piyasada zor bulunan timsah derisi gibi çantalar da mevcuttur.

Tasarım

Müşterilerimizin yaptırmak istediği ürün üzerinde mutabık kalındıktan sonra, ürünün ilk aşaması olan grafik tasarımın ön çalışması uzman grafiker personelimiz tarafından bilgisayar ortamında tamamlanır ve müşterimizin onayına sunulur.

Kesim

Ürünün üretileceği hammadde kesim bölümümüzde tam otomatik bilgisayarlı makinalarda daha önceden belirtilmiş olan ölçülere göre kesilerek baskı bölümüne aktarılır.

Baskı

Müşterimizin daha önce onaylamış olduğu baskı biçimi, rengi ve yöntemi (serigrafi, emprime, ofset, transfer, flok, pigment, kabartma varak ve nakış) ürüne uygulanır. Son zamanlarda genel olarak tercih edilen, uygun fiyatı ve ürüne kolay uygulanabilmesi sebebiyle resim (ofset) baskı yöntemidir. Dokuma kumaştan üretilen ürünler (ham bez, canvas, gabardin) ve yüksek kalite cotton çantalarda ise yıkamaya dayanıklı olan emprime baskı yöntemi tercih edilmektedir.

Birleştirme

Baskı bölümünden birleştirme dikim bölümüne gelen ürün işin birleştirme şekline göre tekstil veya frekans makinelerinde işlenir. Üretimi tamamlanmış olan ürün paketlenip belirtilen tarihte teslim edilir.