Marc Chantal Belgeler

Marc Chantal sektöründe önemli bazı sertifikalara sahiptir. Bu sertifikalar;

  • HIGG: Tekstil ve giyim endüstrisindeki sürdürülebilirlik performansının ölçülmesini ve değerlendirilmesini kapsayan bir sertifikadır.
  • INDEX: Tekstil ve giyim endüstrisinde kimyasal yönetimi başta olmak üzere sürdürülebilirlik ilkelerinin izlendiği bir sertifika programıdır. Markalar bu sertifikayı elde etmek için kimyasal yönetiminde ve atık yönetiminde izlenmeyi kabul etmeli ve tüm kurallara uymalıdır.
  • TK (Textile Exchange): Tekstil ve giyim endüstrisinde küresel bir organizasyon olarak göze çarpmaktadır. Organik pamuk, geri dönüştürülmüş malzemeler, hayvan refahı ve sürdürülebilirliğin diğer alanlarında bazı standartlara uymayı gerektirmektedir. Sektör için adil ve çevre dostu bir endüstriyi teşvik etmeyi ilke edinmektedir.

Ayrıca Marc Chantal’ın kullandığı kumaşlar ve diğer malzemeler de sertifikalı ürünlerden oluşmaktadır. Marc Chantal’ın kullandığı ürünlerde dikkat ettiği sertifikalar şunlardır;

  • GOTS (Global Textile Standart): Küresel çapta tekstil ürünlerinin üretim ve işlenmesinde düzenlemeler yapan bir sertifikadır. Bu sertifika ile yetiştirilen tüm ürünler tamamen çevre dostu yöntemlerle üretilmektedir.
  • RCS (Recycled Claim Standart): Tekstil ürünlerinde geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımını belgeleyen bir sertifikadır.
  • BCI (Better Cotton Initative): Pamuk üretiminde sürdürülebilirlik ve sosyal iyileştirmeyi ilke edinmiş bir sertifika programıdır. Pamuğun daha verimli ve çevre dostu şekilde yetiştirilmesi için çiftçilere eğitim ve destek sağlamaktadır.

Hammadde kullanımında dışarıdan alınan tüm hammaddelerde bu sertifikalar göz önünde bulundurulmaktadır.